Wakacje w górach Wakacje nad morzem Wycieczki do Warszawy

WYCIECZKI JEDNODNIOWE

Łódź

- Muzeum Animacji SE-MA-FOR - oglądanie lalek, fragmenty scenografii, plany i dekoracje filmowe, warsztaty (np.: tworzenie lalki animacyjne z drutu, bibuły, plasteliny, zabawa w scenografa) Muzeum Kinematografii z projekcją filmową, Szkoła Filmowa, ul. Piotrkowska, Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kuferek Reymonta, Pomnik Misia Uszatka, Aleja Gwiazd, centrum MANUFAKTURA, gry laserowe, kręgle, ścianka wspinaczkowa.

Toruń - piernikowe miasto

- Stare Miasto w Toruniu, katedra-miejsce chrztu Mikołaja Kopernika, Dom M. Kopernika z zewnątrz Żywe Muzeum Piernika, gdzie dzieci dowiadują się jak powstają pierniki, samodzielnie je wykonują i pieką w wiekowym piecu, seans w planetarium, zakup toruńskich pierników. Możliwość dodatkowej atrakcji Dom Legend Toruńskich - połączenie interaktywnego muzeum i teatru, gdzie historia wiąże się z zabawą, pokazy legend prowadzonych przez animatorów. Rejs statkiem po Wiśle, dodatkowe opłaty.

Toruń astronomiczny

- Obserwatorium astronomiczne w Piwnicach, Toruń-seans w Planetarium, Rynek Staromiejski, Dom Kopernika z zewnątrz.

Kazimierz

- miasteczko z licznymi renesansowymi kamienicami i spichlerzami, Góra Trzech Krzyży, rejs statkiem po Wiśle, Muzeum Przyrodnicze, pamiątki na rynku Staromiejskim.
Możliwość dodatkowej atrakcji - przejażdżka meleksami po mieście oraz w drodze powrotnej muzeum rowerów i przejażdżka na nietypowych rowerach - dodatkowe opłaty.

Energylandia – Rodzinny Park Rozrywki - nowość!

- całodzienny pobyt w parku rodzinnym. Atrakcje są podzielone na strefy: dziecięcą, familijną, ekstremalną, widowiskową. Na obszarze 26 hektarów znajduje się ok. 30 rodzajów urządzeń i różnych atrakcji, kino 7D, 4 sceny widowiskowe (2 teatry i 2 amfiteatry). Bilet wstępu upoważnia do korzystania ze wszystkich urządzeń i atrakcji bez limitu.

Warsztaty w fabryce porcelany połączone z parkiem jurajskim

zwiedzanie jurajskiego parku w Bałtowie, gdzie znajdują się makiety naturalnej wielkości dinozaurów na pow. ok. 5 ha, Oceanarium – dzięki technologii 3D dzieci dowiedzą się jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu, Ćmielów Żywe Muzeum Porcelany,zwiedzanie wystawy porcelany, zapoznanie się z produkcją figurek porcelanowych, warsztaty - wykonywanie róży z plastycznej masy porcelanowej, która zabierana jest do domu, dla każdego dziecka na pamiątkę porcelanowy kubek.

Kraina dinozaurów i Krzemionki Opatowskie

- zwiedzanie z przewodnikiem parku jurajskiego w Bałtowie, Oceanarium 3D, zabawa na placu zabaw, warsztaty plastyczne „Malowanie figurek dinozaurów” zwiedzanie kopalni krzemienia w Krzemionkach Opatowskich.

Góry Świętokrzyskie

– wejście na Święty Krzyż, gdzie znajduje się klasztor Benedyktynów, krypta grobowa Wiśniowieckiego, zejście na przełęcz Hucką, przejazd autokarem do Świętej Katarzyny, źródełko św. Franciszka.

Płock ze spektaklem w teatrze

- obejrzenie spektaklu w teatrze w Płocku, zwiedzanie zoo i lekcja w zoo.
Możliwość rejsu statkiem po Wiśle – dodatkowa opłata.

Farma magii i iluzji

– wizyta w czarodziejskiej krainie – latająca chata tajemnic, tunel zapomnienia, muzeum iluzji, spacer ścieżką złudzeń, magiczny domek,studnia nieskończoności, krzesło olbrzyma, wiklinowy labirynt, wiszący w powietrzu kran, tajemnica głowy na talerzu, lekcja iluzji na wesoło, ognisko z kiełbaskami (wliczone w cenę).

Fabryka krówek

– przejście przez zakład, gdzie jest możliwość zobaczenia jak powstają krówki od momentu gotowania do momentu zawijania w papierek, zajęcia praktyczne w swietlicy, dzieci produkują własną etykietę i samodzielnie zawijają krówki w papierki, na zakończenie konkurs rysunkowy. Dla każdego dziecka paczuszka krówek w prezencie.

Tomaszów – Spała – Inowłódz – Konewka

– Skansen rzeki Pilicy, Groty Nagórzyckie – podziemna trasa turystyczna, Niebieskie Źródła – rezerwat przyrody nieożywionej o wybitnych walorach krajobrazowych, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale, zamek w Inowłodzu, trasa turystyczna "Bunkier w Konewce".

Oświęcim – Brzezinka

– zwiedzanie Muzeum Martyrologii.

Z wizytą u ojca Mateusza – Sandomierz

– jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, przejście podziemną trasą turystyczną - słynne sandomierskie lochy z XV i XVI w, Brama Opatowska skąd roztacza się widok na pobliską okolicę. Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, spacer obok Zamku Królewskiego, Domu Długosza, Collegium Gostomianum, gotycka katedra, wąwóz królowej Jadwigi.
Możliwość rejsu statkiem za dodatkową opłatą.

Podróż do wnętrza ziemi

– kopalnia soli w Kłodawie - prelekcja na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 metrów pod powierzchnię ziemi, przejście podziemnymi wyrobiskami korytarzowymi do kaplicy św.Kingi, obejrzenie komór solnych, możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.

Szlak Łowicki

- Muzeum w Łowiczu z kolekcją strojów ludowych i wycinanek, Pałac i park w Nieborowie z możliwością lekcji, muzeum ludowe w Sromowie - ruchoma szopka, dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, wizyta u garncarza w Bolimowie.

Na ludowo, kolorowo Łowicz - Sromów

- lekcje muzealne, "Wycinanka łowicka", "Jak to ze lnem było", "Moda z malowanej skrzyni", "Łowickie zwyczaje", sztuka ludowa w muzeum w Sromowie.

Warsztaty rękodzieła ludowego

: wykonywanie kwiatów i pająków z bibuły, wycinanki, pokaz garncarski, wielkie pranie (pranie na tarach), pieczenie chleba oraz poczęstunek, spotkanie z Babą Jagą-pieczenie ciasteczek oraz poczęstunek, przebieranie się w stroje łowickie. W okresie Świąt Bożego Narodzenia wykonywanie ozdób choinkowych i malowanie bombek a w okresie Świąt Wielkanocnych robienie palm wielkanocnych oraz zdobienie jajek (wydmuszki). Wycieczkę można połączyć ze zwiedzaniem pałacu w Nieborowie, stajnią U kowala, muzeum w Łowiczu.

Miasteczko rozrywki „PEPELAND”

- zabawa w „małpim gaju” czyli wiosce indiańskiej - plac zabaw konstrukcji drewnianej, mini zoo, przejażdżka wozem cygańskim, zwiedzanie czołgu i helikoptera, jazda strażą pożarną i samochodem wojskowym z przyczepą, jazdy konne, przejażdżka bryczką, place zabaw, karuzele, huśtawki, sala zabaw – basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, grill z pieczeniem kiełbasek (kiełbaski własne).

Park jurajsko - botaniczny w Kołacinku

- spacer ścieżką ery mezozoicznej z przewodnikiem - oglądanie figur dinozaurów naturalnej wielkości, folwark kołaciński, gdzie znajdują się stare maszyny używane kiedyś do pracy w polu, stylizowane chaty kryte strzechą z trzciny, odkopywanie szkieletu dinozaura, wystawa fotograficzna ”Czy wyginiemy jak dinozaury”, zabawa w poszukiwaczy złota lub warsztaty „balonowe dinozaury” zabawy w parku jordanowskim, spacer alejami kasztanowymi po zabytkowym parku.

Gospodarstwo agroturystyczne stajnia "U kowala"

- położone w Nieborowie na skraju Puszczy Bolimowskiej. Pogadanka o koniach, o sposobie ich obsługi i żywienia, uczestnictwo w karmieniu koni, czyszczeniu i zakładaniu ogłowia, jazdy konne w siodle na koniach dużych i na kucykach, przejażdżki bryczką lub kulig zimą, poczęstunek kiełbaską z grilla lub ogniska i herbatą, opieka instruktora turystyki jeździeckiej.
Możliwość zwiedzania w tym samym dniu pałacu i parku w Nieborowie.

Od ziarenka do bochenka

- staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w staropolski strój ludowy, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą, przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej, wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna i wiatraków, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowania chleba do wypieku, ognisko z pieczeniem kiełbasek pod zadaszeniem, zabawa dyskotekowa w sali tanecznej.

Skansen Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

– zwiedzanie skansenu, uczestnictwo w lekcjach lub pokazach:
Lekcje: wycinanki ludowe – poznanie form i technik wycinania, lekcja kaligrafii – jakie przybory służyły do pisania dawniej – pióro, atrament, poznanie pracy garncarza – obróbka gliny i proces powstawania naczyń,ziołolecznictwo – jakich ziół używano w lecznictwie a jakich w kuchni jako przypraw – prezentacja wybranych ziół, od ziarenka do chleba – pokaz urządzeń związanych z obróbką ziarna.
Pokazy: sztuka rzeźbienia – jakiego drewna i narzędzia użyć do pracy, pokaz pracy kowala – zajęcia w kuźni, proces powstawania podkowy, pokaz wyrobu masła z degustacja z chlebem wiejskim, od ziarenka do nitki – etapy obróbki lnu, warsztat pracy plecionkarza – obróbka wikliny, pokaz techniki wyplatania koszy, przejażdżka wozem konnym, ognisko lub grill z pieczeniem kiełbasek (kiełbaski własne).

Wycieczka kolejką wąskotorową

- zwiedzanie muzeum kolejnictwa w Sochaczewie, przejazd kolejką, spacer ścieżkami Puszczy kampinoskiej, ognisko z pieczeniem kiełbasek (kiełbaski we własnym zakresie).
Możliwość rezerwacji lekcji muzealnych – dodatkowa opłata.

Twierdza Modlin

- zwiedzanie kompleksu wojskowej architektury i fortyfikacji XIX i XX w. twierdzy Modlin, zwiedzanie części budowli podziemnych (chodniki kontrminowe-własne latarki) oglądanie cytadeli z wieży Tatarskiej, ognisko z kiełbaskami (kiełbaski własne).

Puszcza Kampinoska

- zwiedzanie muzeum przyrodniczo-leśnego Kampinoskiego Parku Narodowego, spacer ścieżką dydaktyczną po lesie z przewodnikiem, ognisko z pieczeniem kiełbasek (kiełbaski własne).

Ceny wycieczek od 70 - 150 zł w zależności od zainteresowania i liczebności grupy.

W cenę wliczony jest przewodnik, bilety wstępów i przejazd autokarem.
Możliwe jest także zorganizowanie innej wycieczki nieuwzględnionej w naszej ofercie.